Vyberte si podkategóriu


kotle plynové

kotle plynové

Ktorý plynový kotol je tou správnou voľbou?

Kotol je základnou jednotkou v celom vykurovacom systéme. Musí spĺňať dôležité kritériá pri zásobovaní domácnosti teplom a pri ohreve vody, musí byť spoľahlivý, efektívny, komfortný. 

Kondenzačný plynový kotol, vďaka veľkej ploche výmenníka, využíva kondenzačné teplo. Kondenzačný kotol oproti konvenčnému, tradičnému kotlu, využíva teplo, obsiahnuté vo vodnej pare spalín. Ďalej spaliny odchádzajú z kondenzačného kotla chladnejšie ako pri tradičnom, konvenčom kotly. Pri ich využívaní sa uvoľňuje takzvané kondenzačné teplo, ktoré sa opäť zavedie do vykurovacieho systému. Ide o dodatočné využitie tepelnej energie, ktorá pri bežných konvenčných, tradičných kotloch odchádza komínom do ovzdušia. Spaliny z takého kotla sú oveľa teplejšie ako z kondenzačného kotla.

Kondenzačné kotly sú teda efektívnejšie ako konvenčné. Prinášajú výraznú úsporu zemného plynu, čím sa znížia predovšetkým náklady na vykurovanie. 

Výmena starého kotla za nový kondenzačný môžete dosiahnuť úsporu minimálne 10% ročnej spotreby paliva. Kondenzačný kotol ARISTON poskytuje svojim užívateľom vyššiu prevádzkovú efektívnosť s dlhodobou úsporou energie.