Privzdušňovaci ventil potrubia triedy Al Ventilair, DN70/80/100 průt. vzduchu 25 l/s.

Kód produktu: PR7151C (11A21000099)
Ventilátor na privádzanie vzduchu do odpadovej rúry DN70 / 80/100, -20 až +60 ° C podľa prietoku vzduchu 25 litrov / sek.
Doba dodania:
Skladom

52,34 € / ks Bez DPH: 43,62 € / ks

ODBORNÁ KONZULTÁCIA Pridať k porovnaniu

Privzdušňovaci ventil potrubia triedy Al Ventilair, DN70/80/100 průt. vzduchu 25 l/s.

Privzdušňovacie ventily sa používajú v odpadovom potrubí za účelom odstránenia podtlaku prisatím vzduchu. Cieľom je zabezpečiť, aby bolo kanalizačné potrubie vyvedené von a aby v kanalizačnom systému dochádzalo k vyrovnaniu tlaku. Pri nedostatočnom odvetraní sifóny nasávajú naprázdno a dochádza k nepríjemnému pachovému zaťaženiu. Aby sa zabránilo týmto nepríjemným sprievodným javom, montujú sa privzdušňovacie ventily. Nová generácia privzdušňovacich ventilov bola projektovaná tak, aby sa každá z dvoch základných hlavíc mohla napojiť pomocou gumovej manžety na tri dimenzie potrubia. Privzdušňovacia ventily sa otvárajú pri vzniku podtlaku v potrubnom systéme a vodotesne a zápachuvzdorně sa uzatvárajú po následnom prisatí vzduchu.

Privzdušňovacie ventily sa nesmia použiť: tam, kde hrozí spätné vzdutie, na pripojovacie vetve, ktorá je napojená na stúpacie potrubie vo vyššom než treťom poschodí, v kanalizácii vedúcej z domácej čističky odpadových vôd, v situáciách, kde je možná iba vodorovná alebo šikmá pozícia ventilov.
Pre ochranu proti mrazu do -20 °C sa pri montáži používa horný kryt zo styroporu. Prietok vzduchu 25 l/s.

Parametre

TypVentily
Hmotnosť0,31 kg