Privzdušňovaci ventil potrubia triedy Al Ventilair, DN70/80/100 průt. vzduchu 33 l/s.

Výrobca: Aliaxis Česká republika s.r.o. Kód produktu: PR7152C (11A22000099)
Ventilátor na privádzanie vzduchu do odpadovej rúry DN70 / 80/100, -20°C až +60°C podľa prietoku vzduchu 33 litrov / sek.
Doba dodania:
Skladom

93,28 € / ks Bez DPH: 77,73 € / ks

ODBORNÁ KONZULTÁCIA Pridať k porovnaniu

Privzdušňovaci ventil potrubia triedy Al Ventilair, DN70/80/100 průt. vzduchu 33 l/s.

Privzdušňovacie ventily sa používajú v odpadovom potrubí za účelom odstránenia podtlaku prisatím vzduchu. Cieľom je zabezpečiť, aby bolo kanalizačné potrubie vyvedené von a aby v kanalizačnom systému dochádzalo k vyrovnaniu tlaku. Pri nedostatočnom odvetraní sifóny nasávajú naprázdno a dochádza k nepríjemnému pachovému zaťaženiu. Aby sa zabránilo týmto nepríjemným sprievodným javom, montujú sa privzdušňovacie ventily. Nová generácia privzdušňovacich ventilov bola projektovaná tak, aby sa každá z dvoch základných hlavíc mohla napojiť pomocou gumovej manžety na tri dimenzie potrubia. Privzdušňovaci ventily sa otvárajú pri vzniku podtlaku v potrubnom systéme a vodotesne a zápachuvzdorně sa uzatvárajú po následnom prisatí vzduchu.

Privzdušňovacie ventily sa nesmia použiť: tam, kde hrozí spätné vzdutie, na pripojovacie vetve, ktorá je napojená na stúpacie potrubie vo vyššom než treťom poschodí, v kanalizácii vedúcej z domácej čističky odpadových vôd, v situáciách, kde je možná iba vodorovná alebo šikmá pozície ventilov .
Pre ochranu proti mrazu do -20°C sa pri montáži používa horný kryt zo styroporu. Prietok vzduchu 33 l/s.

Parametre

TypVentily
Hmotnosť0,526 kg

Súvisiace PRODUKTY